Ovoce a zelenina do škol

Úvodní stránka » O projektu » Doporučené produkty »

Doporučené produkty

Mezi doporučené produkty pro dodávky „Ovoce a zelenina do škol“ lze zahrnout následující: jablka, hrušky, broskve, nektarinky, hroznové víno, meruňky, jahody, švestky, rajčata, mrkve, ředkvičky, papriky, kedlubny, pomeranče, mandarinky, banány, okurky, třešně, ovocné a zeleninové 100% šťávy a ovocné protlaky.

Obecné doporučení k výběru ovoce a zeleniny

Sortiment čerstvého ovoce a zeleniny by měl být co nejpestřejší, přičemž by měly být upřednostňovány druhy ovoce a zeleniny našeho klimatického pásma, nejlépe místní produkce. Případné zahrnutí exotického ovoce či zeleniny lze považovat za zpestření a rozšíření znalostí v rámci učebních osnov seznámením se s druhy ovoce a zeleniny jiných klimatických pásem, například v návaznosti na výuku přírodovědných a zeměpisných předmětů.

Způsobilé produkty

Způsobilé produkty jsou produkty, na které se podpora Evropské Unie v rámci tohoto projektu vztahuje, a které jsu uvedeny  nařízení vlády č. 74/2017 Sb. v Příloze č.1. S ohledem na zajištění vysoké ochrany zdraví, sezónnost, dostupnost produktu a problematiku životního prostředí jsou dodávky produktů do škol omezey náledovně:

  • Čerstvé ovoce a zelenina (celé nebo upravené porcováním pokud to druh produku dovolí) – min. 75 %
  • Ovocné a zeleninové šťávy a ovocné protlaky (neochucované a bez konzervantů) – max. 25%


Produkty obsahující přidaný cukr, tuky, sůl a sladidla nejsou v projektu povoleny.

Seznam schválených produktů pro školní projekt Ovoce a zelenina do škol 2017-2018.xlsx


  RSS kanál  Sdílet na Facebook  Sdílet na Twitter  Sdílet na Google+